Alliance 1 - SC Gastel 1: 5-1 (2-1) / 10-10-2010

11 oktober 2010 19:15

SC Gastel moet zich schamen na blamerende nederlaag bij Alliance



Het is met de nodige tegenzin, maar ook deze verslagen zullen geschreven moeten worden. SC Gastel werd afgelopen zondag bij Alliance in Roosendaal getrakteerd op een heuse oorwassing. Er werd met maar liefst 5-1 verloren. En SC Gastel begon nog wel zo goed…

Trainer André Maas startte deze middag met de volgende basiself: Maurice van Hassel, Miran Jakirovic, Sebastian Frik, Arno Akkermans, Jelle Oomen, Pascal van Caam, Koen Moerland, Jeffrey van Bavel, Bert van Dongen, Richard Mol en Yordi Tak. Op de reservebank namen deze middag plaats: Coert Doomen, Lennaert Bartelen, Luc de Jong, Stefan Keldermans.

SC Gastel kent deze middag een bliksemstart. Na een paar minuten wordt Pascal van Caam op maat in de diepte gestuurd en met een diagonale schuiver verschalkt hij de keeper van Alliance in de verre hoek: 0-1.

Het spel golft op en neer en met name de aanvallers van Alliance zullen deze middag uitgroeien tot een ware plaag voor de SC Gastel defensie.

De twee centrale aanvallers van de thuisploeg zijn bijzonder balvast en kunnen hun ballen continu kwijt aan de lopende mensen er omheen. Dat is voor een groot gedeelte de verdienste van deze gasten, maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat op verdedigend gebied SC Gastel acteert als een stel oude taarten.

De eerste helft is nog niet eens halverwege, wanneer de stand al weer gelijk wordt getrokken. De rechtsbuiten van Alliance mag ongehinderd opkomen en levert een perfecte voorzet af. Arno Akkermans stapt een paar meter te ver naar voren en is zijn directe tegenstander kwijt. Deze kopt de voorzet van dichtbij dankbaar binnen, 1-1.

Niet veel later is er weer sprake van miscommunicatie in de achterhoede van SC Gastel. De linksbuiten van Alliance mag de bal vrij inspelen op een van zijn spitsen in de aanval. Diens inzet wordt nog met de voet getoucheerd door een verdediger van SC Gastel, maar verdwijnt desondanks met een boog over keeper Maurice van Hassel, 2-1.

Toch krijgt ook SC Gastel in de eerste helft de nodige kansjes. Met name Pascal van Caam (op de keeper), Yordi Tak (bal van dichtbij geblokt door een verdediger) en Bert van Dongen (afstandsschot op de lat) zijn dichtbij de gelijkmaker, maar het mag niet baten. 2-1 is tevens de ruststand.

In de tweede helft gaat voor SC Gastel alles fout wat er zo’n beetje fout kan gaan. Deze is nog geen zeven minuten oud als Alliance alweer tweemaal heeft toegeslagen. De verdediging van SC Gastel wordt helemaal uit elkaar gespeeld. Bij de 3-1 komt Sebastian Frik in een 2-tegen-1 situatie terecht die hij nimmer kan winnen. Alliance speelt het bekeken uit en Maurice van Hassel wordt simpel verschalkt. Dan zijn er net twee minuten gespeeld in tweede helft.

Bij de 4-1 is Jelle Oomen geconcentreerd bezig de verrichtingen te volgen van de linksbuiten van Alliance, maar wanneer diens voorzet komt is hij als gevolg daarvan even zijn directe tegenstander kwijt, die daar op zijn beurt handig gebruik van maakt en de voorzet achter Maurice van Hassel volleyt.

Voor SC Gastel moet de gifbeker deze middag helemaal leeg. Het lijkt optisch aan veldoverwicht te werken, maar dat komt grotendeels omdat Alliance dat toelaat. De ploeg creëert nauwelijks nog kansen. De ruimtes tussen de linies is te groot en SC Gastel dreigt met razendsnelle counters onder de voet te worden gelopen.

Ook de 5-1 valt op onbegrijpelijke wijze. Een aanvaller van de thuisploeg neemt vanaf links aan de zijlijn de bal in ontvangst en besluit aan een rush te beginnen over de breedte van het veld. Hij speelt een ploeggenoot in en ontvangt op de rand van het zestienmetergebied de bal weer terug uit de kaats. Er is niemand van SC Gastel die hem aanpakt of met hem is meegelopen en hij kan de bal tussen een paar SC Gastel-benen door vanaf de rand zestienmetergebied binnenschieten.

SC Gastel krijgt daarna nog een penalty, maar ook dat is niet aan de ploeg besteed deze middag. Vanaf elf meter is het Pascal van Caam die jammerlijk mist.

Met het schaamrood op de kaken en de staart tussen de benen zoekt SC Gastel na het laatste fluitsignaal de kleedkamer op.

De ploeg had gehoopt op eindelijk eens een goed resultaat in een uitwedstrijd. Door een collectieve offday liep het echter tegen een enorme zeperd aan. Thuis dus allemaal even in de spiegel kijken en komende week de mouwen omhoog op de training, want volgende week staat er weer een thuiswedstrijd op het programma. Dan zal iedereen weer fris in het kopje moeten zijn.